Дошкільний навчальний заклад № 6 м. Мукачева

 





Поради музкерівника

Як розвивати музичні здібності дитини? 

 

Музика для малюка - чарівний світ радісних почуттів і переживань. Але цей світ лише тоді стане зрозумілим і близьким, коли в дитини будуть розвинуті музичні здібності й насамперед музичний слух та емоційна чутливість. 

 Чи можна розвивати музичні здібності у дітей? Які види художньої діяльності найбільш доступні дошкільникам? Коли і як прилучати малят до музики? Ці й багато інших запитань ставлять батьки. Що ж знати це справді дуже важливо.

   На думку вчених музичний розвиток починається дуже рано. Пригадайте, як сприймало музику ваше немовля, коли йому ще й року не було: воно немов завмирало, реагувало усмішкою, окремими рухами. Спершу ви спонукали маленького плескати в долоньки, розгойдувалися в такт музики, а дещо пізніше помітили, що воно й саме цього прагне. А як люблять трохи старші малята дитячі пісеньки, мультфільми, в яких багато музики!

   Розвиток музичних здібностей може здійснюватися в різноманітній діяльності, яку організовує з дитиною дорослий: під час занять співами, ритмікою, танцями, слухання музики, гри на інструментах.

    Насамперед треба розвивати емоційну чутливість до музики, що починається з уміння сприймати контрастний настрій (характер) пісень та інструментіальних  п"єс.Усі діти виросли під колискову музику. Вона заспокоювала, заколисувала, створювала приємний стан. Під мамин спів дитина спокійно засинала і, як правило, міцно спала.

 Ось ви ввімкнули програвач чи магнітофон. Подивіться, як поводиться дитина під час слухання музики, чи захоплена вона твором, який слухає. Про це можна судити за її позою, рухами, мімікою, жестами.Уже в дошкільні роки у дитини з"являються улюблені твори, вона хоче їх слухати, радіє, коли вони звучать. Маля захоплює звучання власного голосу чи музичного інструменту. Йому потрібна різна музика: весела, сумна, повільна, швидка тощо.

  Дитина 4-5 років може визначити жанр музичного твору. Можна запропонувати послухати декілька п"єс П.І.Чайковського "Нова лялька" і "Хвороба ляльки" з "Дитячого альбому".

"Послухай уважно музику, - кажете ви, - подумай, яка вона, про що може розповісти". Реакція на музику в цьому віці дуже безпосередня, дитина зазвичай правильно визначаєм її характер.

  Щоб посилити сприймання музичного твору, можна використовувати музику як фон при розгляданні художньої картини або слуханні казки, при малюванні чи ліпленні.

Чим частіше звучить музика, доступна дитині, вдома, тим більше шансів виховати в малюка любов до неї.